Hola! Ara us explicarem les extraescolars que hi ha a l’escola. Aquesta informació ens l’ha dit l’Ivan, membre de l’administració de l’escola, moltes gràcies!

 

Les extraescolars que ofereix l’escola són les següents: bàsquet, dansa clàssica i moderna, pàdel, karate, patinatge urbà, futbol i futbol sala, iniciació esportiva , piscina, música, llenguatge musical, llengua estrangera, cant coral, escacs, expressió corporal  i teatre.

 

Com ja sabeu, cada any l’escola intenta incorporar noves extraescolars, i les d’aquest any són pàdel i expressió corporal (per als alumnes de P3).

 

Es fan les extraescolars tots els dies laborables a la tarda i al migdia. Hi ha dos horaris possibles. El primer comença a les 18:15h i acaba a les 19:15h i l’altre comença a les 17:15h i acaba a les 18:15h.

 

Les nostres extraescolars es poden fer des de P3 fins a 2n de batxillerat, i es poden realitzar al pavelló, a les aules de classe, a les aules de música i a llocs fora de l’escola, com per exemple al Centre Esportiu Municipal Maresme.

A les extraescolars d’esports, hi ha unes 400 persones. A més dels alumnes, els pares es poden inscriure, i la gent d’altres escoles també.

 

 

NOVETATS:

Hem fet una equipació nova de futbol i bàsquet.

Hem tret un nou escut de l’escola.

 

HORARI MÉS DETALLAT:

 

Dilluns i dimecres a la tarda ( 3r ,4t i 5è de Primària):

Dansa clàssica intermedi (18:15h-19:30h).

 

Dimecres i dijous a la tarda (5è i 6è de Primària):

– Dansa clàssica elemental (18:15h-19:30h).

– Piscina i iniciació esportiva.

– Dilluns a la tarda 17:00h – 18:45h ( P3).

– Dimarts a la tarda 17:15h – 18:15h ( P4 , P5 i 1r  de Primària ).

-Dimecres a la tarda 17:00h – 18:45h ( P4 , P5 i 1r  de Primària ).

-Dijous a la tarda 17:00h – 18:45h ( P4, P5 i 1r de Primària ).

 

Escola de bàsquet:

 -Dimarts a la tarda 17:15h – 18:15h (P4 , P5, 1r Primària).

– Dijous a la tarda 17:15h – 18:15h (P4, P5, 1r i 2n Primària).

 

Futbol sala competició:

 -Dilluns a la tarda 17:15h – 18:15h (3r de Primària).

-Dilluns a la tarda 18:15h – 19 :15h (4t, 5è ,6è de Primària).

-Dilluns a la tarda 18:15h – 19:15h (1r i 2n d’ESO).

-Dilluns a la tarda 19:15h – 20:15h (3r i 4t d’ESO i Batxillerat).

-Dimecres a la tarda 17:15h – 18:15h (3r de Primària).

-Dimecres a la tarda 18:15h – 19:15h (4t, 5è, 6è de Primària ).

– Dimecres a la tarda 18:15h – 19:15h (1r, 2n, d’ESO).

-Dimecres a la tarda 19:15h – 20:15h (3r i 4td’ESO i Batxillerat).

 

 

Anglès:

 

-Dilluns i dimarts  a la tarda 17:15h – 18-45h:

Iniciació 1 (P4)

Iniciació 2 (P5)

Elemental 1 1r de Primària

Elemental 2 2n de Primària

Starters 3r de Primària

Flyers 5è i 6è de Primària

PET 1 6è i 1r d’ESO.

 

-Dimecres  i dijous ( primer grup) a la tarda 17:15h -18:15h:

Iniciació 1 (P4)

Iniciació 2 (P5)

Elemental 1 (1r de Primària)

Elemental 2 (2n de Primària)

Starters (3r de Primària)

Flyers (5è i 6è de Primària)

PET 1 (6e i 1r d’ESO)

 

– Dimecres  a la tarda (2n grup ) 18:15h -19:15h:

PET 1 (6e i 1r  d’ESO)

PET 3 ( 2n i 3r d’ESO)

PET 4 (3r i 4t d’ESO)

1st 1 (ESO)

 

 

18:15h-19:45h:

1st 2 (ESO i Batxillerat)

1st (Advanced 1)

1st (Advanced 1)

 

-Dijous a la tarda (2n grup) 18:15h -19:15h:

PET 2 (1r i 2n ESO)

PET 3 (2n i 3r ESO)

PET 4 (3r i 4t ESO)

 

 18:15-19:45

1st (advance) 2

 

Dansa clàssica, expressió corporal (17:15h- 18:15h):

– Divendres (P3 un dia a la setmana).

 

Dansa  clàssica iniciació (17:15h-18:15h):

 -Dimarts i dijous a la tarda  (P4 , P5 ).

 

Dansa clàssica iniciació 2( 17:15h- 18:15h):

 -Dilluns  i dimecres a la tarda (1r i 2n de Primària).

– Divendres(ESO i Batxillerat).

 

Pàdel a la tarda(17:15h-18:00h):

– Dimarts i dijous (3r, 4t, 5è, 6è Primària, ESO i Batxillerat).

 

Escola de futbol a la tarda(17:15h – 18:15h):

 

-Dilluns i dimecres (P4, P5, 1r, 2n de Primària)

 

Karate  a la tarda(17:15h – 18:15h):

-Dimarts i dijous (P4, P5, Primària, ESO i Batxillerat).

Patinatge  urbà a la tarda (17:15h -18:15h):

-Dilluns i dimecres (3r, 4t, 5è, 6è de Primària i ESO).

 

Bàsquet competició dimarts i dijous a la tarda (17.15h -18:15h):

-3r, 4t, 5è, 6è de Primària.

Bàsquet competició dilluns i dimarts a la tarda (18:15h-19:15h):

-1r, 2n, 3r, 4rt d’ESO i Batxillerat.

 

Llenguatge musical a la tarda (segons el nivell) (17:15h -18:15h):

-Dimarts i dimecres.

 

Dansa moderna (divendres a la tarda) (17:15h-18:45h):

-4t, 5è,6è de Primària.

-1r, 2n, 3r d’ ESO.

 

Dansa moderna per a mares, divendres a la tarda (20:00h-21:00h).

Escola de bàsquet divendres  a la tarda (17:15h-18:15h):

P4, P5, 1r i 2n de Primària.

 

PARTITS (divendres a la tarda )

-Futbol  sala competició

-Bàsquet competició

 

Lliga i copa futbol per a pares (21:15 h):

-Divendres a la tarda.

Música sensorial dimarts a la tarda (17:15-18:00).

-P3, P4, P5

-Dijous al migdia de 14:00h-15:00h (P3, P4 i P5).

 

-MIGDIA:

 

Teatre dilluns, dimecres  al migdia de 13:00h-14:00h (4t de Primària) 14:00h-15:00h (5è i 6è de Primària).

 

Teatre dimarts i dijous al migdia,  de 13:00h-14:00h (3r de Primària). De 14:00h -15:00h (ESO).

 

Teatre divendres al migdia de 13:00h-14:00h (2n de Primària) 14:15 (1r de Primària). De 15:00h a 17:00h (3r i 4t d’ESO, i Batxillerat).

 

Escacs: Dimecres al migdia, de 14:00h a 15:00h (1r, 2n i 3r de Primària).

 

Cant coral: Dimecres al migdia de 14:00h a 15:00h.

 

Anglès: Dimecres al migdia, de 15:30h – 17:00h (Batxillerat).

FOTOS:

DSC_0294_optDSC_0298_optDSC_0323_optDSC_0328_optDSC_0356_optDSC_0388_optDSC_0389_optDSC_0399_optDSC_0413_optDSC_0415_optDSC_0416_optDSC_0416_optDSC_0343_opt (1)DSC_0340_optIMG-20140930-WA0000IMG-20140930-WA000215337060440_fa2d1eb866_c